Teatr-Szydło
Spektakle
"OZ"

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza dzieci i dorosłych na najnowszy spektakl Teatru Szydło pt. „Oz”, którego premiera została zaplanowana na 3 lutego 2019 r. w WCK. Scenariusz przedstawienia powstał na kanwie powieści  Lymana Franka Bauma "Czarnoksiężnik z krainy Oz"Premiera spektaklu „Oz” Teatru Szydło.

Podobnie bohaterowie spektaklu, lew, blaszany rycerz i strach na wróble udają się w swoją podróż w poszukiwaniu rozumu, męstwa i miłości. W tę pełną niespodzianek i niezwykłych przeżyć wędrówkę zabiera ich mała dziewczynka o imieniu Dorotka i jej mały piesek Toto. Aktorzy teatru Szydło zabiorą widzów na drugi koniec tęczy, gdzie spotkać można tajemniczych Manczkinów, zabawnych Winków, 4 czarownice i nietuzinkowego czarnoksiężnika Oza.

- To przedstawienie, które śmiało mogą zobaczyć nie tylko dzieci, ale również młodzież i dorośli. Niesie ze sobą piękne przesłanie o przyjaźni, miłości i marzeniach. To ponadczasowa historia, która bawi i wzrusza w każdym wieku – mówi Dorota Krawczyk, reżyser spektaklu. To, czego każdy z nas w życiu szuka i co jest dla nas ważne to miłość, przyjaźń, mądrość życiowa, odwaga i rodzina.

Więcej…
 
"Wojny domowe"

Spektakl Dziecięcego Teatru Szydełko pt. „Wojny domowe” , adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych. Premiera - 18 listopada 2018 r. o godz. 16:00 w WCK. Przedstawienie zostało oparte o autorski scenariusz zespołu.

Życie każdego człowieka, zwłaszcza młodego, bywa burzliwe, niepozbawione buntu, konfliktów i codziennych niesnasek. Nie trudno o nieporozumienia z rodzicami, rodzeństwem, na podwórku czy w szkole, zwłaszcza, kiedy w grę wchodzi burza hormonów i konflikt pokoleniowy. Za każdym razem z perspektywy czasu spoglądając z dystansem na niepotrzebne waśnie, stają się one błahe, całkowicie śmieszne i niepotrzebne. O tym właśnie opowiedzą w swoim najnowszym spektaklu młodzi aktorzy z Teatru Szydełko.

- Spektakl powstał na bazie naszych codziennych obserwacji i doświadczeń. Opowiada o relacjach rodzinnych i koleżeńskich młodego pokolenia. Spektakl jest całkowicie autorski. Wykorzystujemy w nim teksty własne oraz wiersze Danuty Wawiłow, Doroty Gellner, Wandy Chotomskiej i  Zygmunta Marka Miszczaka – mówi Dorota Krawczyk, reżyser spektaklu.

Więcej…
 
Więcej artykułów…


Strona 1 z 6